Norveç dünyanın en uzun sahil hattına ve en derin deniz lokasyonlarına sahip ülkedir. 100.915km. iklimi tropik kış denilen orta seviye soğuk iklimdir. Bu şartlar dünyanın biyolojik olarak en verimli sularının Norveç te bulunmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden Norveç Dünya’nın en gelişmiş deniz ve deniz ürünleri teknolojisine sahip ülkedir. Mutamin Norveç balık yağı sektörünün en iyi firmalarıyla yakın çalışma içerisinde bulunup, teknolojilerini kullanma konusunda ortaklığa gitmiş ve deniz proteinleri, vitaminleri konusunda lider yere sahip olmuştur.

Sürekli enzim hidrolize prosesi Mutamin üretim standartlarının sağlanmasında ana ve en önemli etkendir. Gelişmiş son teknoloji ayrıştırma metodu ürünlerimizi en son kalite protein, yağ ve vitamin değerine sahip olmasını sağlamaktadır. Enzimlerin en düşük sıcaklıkta kullanılması doğayı kopyalamada en önemli rolü oynamaktadır. Bizim dünya çapında patentli ve eşi benzeri olmayan teknolojimiz ile en düşük sıcaklıklar yaratılarak en yüksek kaliteli ürünler sağlanmaktadır.

DOĞAL YÖNTEMLER

Üretim sistemimiz insanların ve memeli hayvanların sindirim sistemini kopyalayarak geliştirilmiş dünya çapında patentli eşi benzeri bulunmayan çok özel bir teknolojidir. Sürekli endüstri prosesi teknoloji konusunda dünyadaki tek firmayız. Bu ürünlerin en saf ve en kaliteli şekilde üretilmesine imkan sağlamaktadır. Teknolojimizi şu an Pet mamaları, balık beslenme ürünleri ve gıda endüstrilerinin hizmetine sunmuş bulunmaktayız.

Firmamız üretim ve araştırma geliştirmeye odaklanmış en taze deniz ürünlerini en doğal şekilde geliştirip dünyaya sunmaya hedeflemiştir.

AKTİF İÇERİKLERİN SAFLAŞTIRILMASI

Şirketimizin vizyonu aktif ve doğal deniz ürünlerinin sadeleştirilmesi konusunda %100 saflığa ulaşabilmektir. Bu sayede en kaliteli ve doğal ürünleri deniz peptitleri ve amino asit minerallerini üretmektedir. Bu ürünler daha yeni keşfedilmekte olup, En yüksek kalitede bio aktif içeriklerin doğadan çıkarılması sadece bir organizmanın tüm parçalarının en son teknoloji ile ayrıştırılması ile başarılabilir.

Ayrıca son teknoloji kullanımında maliyetimizin de en uygun seviyede olmasına dikkat etmiş bununda hedeflerimiz arasında ilk sırada yer almasını kararlaştırmış bulunmaktayız. Yeni ve geliştirilmiş ürünler her gün portföyümüze eklenmektedir. Yıllık gelirimizin %8 lık kısmı her sene araştırma ve geliştirmeye harcanmaktadır.